A batáta nálunk nagy kedvenc. Amellett, hogy finom és egészséges, rendkívük sokszínű is! Egy olyan különleges növény, aminek gumója nem csak sós ételekhez, de desszertekhez is tökéletesen felhasználható, ráadásul a zöld lombtömege sem csak növényi hulladék: gyönyörű mártásokat, salátákat lehet például rittyenteni belőle, de párolva köretnek is elkészíthető.
A fahéjas csigát pedig ki ne szeretné… Álmos reggeleket képes motivációval megtölteni, főleg egy jó kávé társaságában. Édesburgonyapürével készítve pedig az íz mellett varázslatos narancs színt is kapnak a csigák, és ami még jobb: elképesztő puha texturát is ad!
Szó mi szó, érdemes kipróbálni. A recept ráadásul élesztő-mentes, tehát relatív gyorsan elkészíthető.
A legfinomabb még melegében enni, de egy-két napig még megőrzi frissességét.
Fahéjas csiga édesburgonyával
Hozzávalók
Folyékony hozzávalók
- 3/4 bögre édesburgonya püré (150 g) főtt édesburgonya lepürésítve
- 3/4 bögre növényi tej (180 ml) felmelegítve
- 2 ek olaj
- 1 tk almaecet vagy fehérbor ecet
- 3 ek cukor
Száraz hozzávalók
- 3-3,5 bögre liszt (375 g)
- 1/2 tk só
- 2 tk sütőpor
- 1/4 tk szódabikarbóna
Töltelék
- 2 tk fahéj
- 1/3-1/2 bögre cukor (75 g)
- 2-3 ek olaj
Elkészítés
- Egy tálban alaposan összekeverem az összes folyékony összetevőt.
- Egy másik tálban pedig az összes száraz hozzávalót keverem össze.
- Kb 2,5 bögrényi száraz összetevős mixet keverek a folyékony összetevőket tartalmazó tálba. Jól összedolgozom. Majd folyamatosan adagolom még hozzá a maradék lisztes keveréket, amíg megfelelő, alig ragacsos tészta állagot kapok (a lényeg, hogy már csak minimálisan ragadjon a kezemhez illetve a tál oldalához a tészta). Attól függően, hogy mennyire híg volt az édesburgonya pürénk, a pluszban hozzáadott lisztes keverék mennyisége lehet pár evőkanál, vagy akár az összes maradék is.
- Ha már a kívánt állagú a tészta, kicsit gyúrom még, majd fél órát pihentetem egy konyharuhával letakarva. Ezalatt egy kminimálisan nőni is fog.
- Ha letelt a fél óra, a tésztát egy tiszta felületen / gyúródeszkán sodrófával kb 30 x 40 cm oldalú téglalap formára kisodrom.
- Jöhet a töltelék: a kilapított tésztát megkenem olajjal, majd az előre összekevert fahéjas cukorral egyenletesen megszórom. Vagy akár előre összekeverhetem a cukrot-fahéjat-olajat is, és ezt a masszát oszlatom el a tésztán azonban ehhez általában több olaj is szükséges.
- A tésztát ezután kb 2,5-3,5 cm széles csíkokra vágom. Kb 9-10 db hosszú csík lesz, de lehet több vagy kevesebb attól függően milyen magas csigákat szeretnél. A csíkokat egyesével szépen feltekerem.
- Egy kikent vagy sütőpapírral bélelt tepsiben / sütőformában 190 fokon 25-30 perc alatt készre sütöm a csigákat. Melegen tálalom.
Pingback: itemprop="name">Cseresznyés Pite | VeganKalandor